Entry Processes چیست؟

در تعریف رسمی Entry Processes آمده است تعداد پروسس های شما نسبت به فایل های php که به صورت همزمان اجرا میشوند را Entry Processes می نامند.
این اجرا ها میتوانند لود شدن صفحات ،ارتباط با دیتابیس و … باشند
اکثراً این مقدار رو با بازدید ها اشتباه میگیرند ولی در نظر داشته باشید تا درخواستی به php ارسال نشه این مقدار تغییر نمیکنه.

اگر ۲۰۰ نفر test.php را در سایت شما تماشا کنند، این پیج ۱ پروسس حساب میشود نه بیشتر. چون سرور فقط یک پیج را باز کرده است.

اگر ۱۰۰ نفر دیگر همزان در حال مشاهده rar.php باشند، یک پروسس دیگر برای شما ایجاد میشود چون سرور شما مشغول مطالعه این فایل نیز است. حالا اگر ۱۰۰۰۰ نفر هم پیج rar.php را باز کنند، باز سرور فقط یک بار اون را داره پردازش میکند نه ۱۰۰۰ بار.

اما وزن هر پردازش هم متفاوت است. که تعداد بازدیدکنندگان در حقیقت روی وزن این پروسس ها اثر میگذارد.

مثلا اگر ۱۰ نفر صفحه test.php را باز کرده باشند، شما انتری پروسس یکی داری که البته مثلا ۱۰% پردازنده را زیر بار برده است.

اما اگر ۵۰ نفر همان صفحه را باز کنند، باز یک انتری پروسس دارید که اینبار مثلا ۴۰% پردازنده را زیر بار برده است.

البته غیر از کلود لینوکس عملا در دیگر سیستم ها مدیریت درصد مصرف cpu به این سادگی ها قابل مدیریت برای یوزرها نمی باشد. و برای همین انتری پروسس هم بی معنی است.

شخصا شاهد این بودم که خیلی از هاستینگ های خارجی هم بدون دانش صحیح از این مسئله میان محدودیت انتری پروسس میزارن در حالی که اصلا تعداد پروسس ها اهمیت نداره مادامی که روشن نیست چند درصد از پردازنده را اشغال می کنند.

از طرف دیگر اگر سیستم عامل کلود لینوکس باشد و درصد پردازش هر یوزر را بتوان لیمیت کرد، باز دیگر محدودیت تعداد پردازش ها بی معنی است. چون ممکن است در یک سایت ۱۰۰ پروسس ۲% پردازنده را بگیرد و در سایتی تنها ۳ پروسس ۱۰% پردازنده را اشغال کند.

مطالب مرتبط
کامنت های شما